Úvod » Sezóna 2014/2015 » Prípravka

Turnaj_prípravka_Nová Dedinka

publikované 16.08.2014 (aktualizované 22.08.2014)

Futbalový turnaj Nová Dedinka 16.8.2014

U11 - Kategória 2004 a mladší:

Účastníci:

1. ŠK Nová Dedinka

2. ČSFA Malacky

3. Gyor Ujfolu

4. Vysoká pri Morave

5. Kráľová pri Senci

6. Dunajská lužná

7. Ivánka pri Dunaji

6. Šenkvice

Začiatok:  12:00

Počet hráčov: 6+1

Tréner: Róbert Polakovič

Zápasy:

Turnajový žreb nás pridelil do skupiny B spolu s mužstvami Ivanky, Malaciek a Gyoru.

Šenkvice - Ivánka pri Dunaji  2:1

V prvom zápase sme sa stretli s mužstvom Ivánky. Zápas chlapci zvládli podľa pokynov a po celý čas mali hru pod kontrolou. Zápas sme vyhrali 2:1 po dobrom výkone.

Šenkvice - ČSFA Malacky  1:0

V ďalšom zápase sme sa stretli s Malackami. Sebavedomí úvod súpera sa podarilo mužstvu zvládnuť a zápas bol po celý čas vyrovnaný. Kvalitnou hrou v obrannej fáze a s rýchlym prechodom nášho mužstva do útoku sebavedomie súpera opadlo a súper sa viac zameral na obranu. V zápase dobrej kvality sme súperovi neumožnili vytvoriť si výraznejšiu šancu. Naopak podarilo sa nám skórovať a kontrolovať priebeh zápasu až do konca.

Šenkvice - Gyor Ujfolu  0:0

V treťom zápase nám futbalová matematika zabezpečovala v postup zo skupiny v prípade získania aspoň jedného bodu. Zápas s Gyorom bol vyrovnaný s málom šancí na oboch stranách. Minimum šancí, ktoré si mužstvá vytvorili obaja brankári dobrými výkonmi eliminovali. Po remíze 0:0 sme postúpili z prvého miesta v skupine a čakal nás semifinálový zápas s Kráľovou.

Šenkvice - Kráľová pri Senci  0:0   -   semifinále

Zápas nám nevyšiel celkom podľa predstáv . I keď sme súperovi nedali priestor na výraznejšiu kombináciu a defenzívnu činnosť sme zvládli na jednotku, chýbala mi snaha, najmä skúsenejších hráčov, o hru dopredu a vytvorenie väčšieho tlaku na súpera. V zápase sme si vytvorili jednu čistú šancu, ktorú sme nepremenili a tak zápas skončil 0:0. V penaltovom  rozstrele nariadil rozhodca opakovanie kopu z dôvodu, že nedal pokyn (nedával ho ani pred tým) a možno aj pod psychickým tlakom sme opakovaný kop nepremenili, čo posunulo súpera do finále. Hráčov trošku ovládli emócia a vybehla aj nejaká slzička, čo len svedčí o tom, že hráči dali do turnaja srdce.

Šenkvice - ČSFA Malacky  1:0  -  o 3. miesto

V poslednom zápase sme po vyrovnanom zápase podľahli Malackám, nad ktorými sme už predtým zvíťazili v skupine.

Róbert Polakovič: Napriek nešťastnému koncu hodnotím prístup hráčov pozitívne. Štvrté miesto s ohľadom na to, že sme boli najmladším mužstvom na turnaji je pekné.  Zvlášť chcem poďakovať chlapcom z U8, Maťkovi, Adamovi a Šimonovi, ktorý nám pomohli a odohrali dva turnaje v jednom hracom dni.Za najlepšieho hráča tímu bol určený Samko Šutta.

U9 - Kategória 2007 a mladší:

Účastníci:

1. ŠK Nová Dedinka

2. Spartak Trnava A

3. Spartak Trnava B

4. Piešťany

5.Tomášov

6. Šenkvice

Začiatok:  8:00

Počet hráčov: 4+1

Tréner: Dávid Černay

Zápasy a Hodnotenie:

Na turnaji sme sa stretli v skupine s domácim mužstvom Nová Dedinka a mužstvom Spartaka Trnava A.

Šenkvice - ŠK Nová Dedinka  5:3

Prvý zápas s domácim mužstvom bola na niektorých hráčoch vidieť dlhšia prestávka v tréningovom procese a na iných sa pozitívne prejavil predchádzajúci týždeň strávený v campe. Zápas začal pomerne rozpačito, ale hráči sa postupne začali na ihrisku organizovať a zo začiatku lepšieho súpera postupne herne vyrovnali. V druhom polčase sme uč boli lepším mužstvom a vylepšila sa nielen herná činnosť jednotlivcov, ale prišli i náznaky kombinačnej hry. Zápas sme vyhrali zaslúžene 5:3.

Šenkvice - Spartak Trnava A  4:1

V druhom zápase sme sa stretli s mužstvom Spartaka, ktoré sa síce dostalo do vedenia 1:0, no prevaha nášho mužstva sa čoskoro prejavila a zápas sme zaslúžene vyhrali 4:1.

Šenkvice - Piešťany  6:1  -  semifinále

Dve víťazstvá v skupine nás posunuli do semifinále z prvého miesta a v ďalšom zápase sme sa stretli s mužstvom Piešťan. Zápas hráči zvládli a súpera prevýšili vo všetkých herných činnostiach a vyhrali 6:1.

Šenkvice - Tomášov  4:5  -  finále

Najťažší súper nás čakal vo finálovom zápase, v ktorom sme sa stretli s Tomášovom. Súper mal v zápase fyzickú prevahu(pravdepodobne aj vyšší vekový priemer, ako my) čo naši hráči kompenzovali najme individuálnou činnosťou. Zápas bol po celý čas vyrovnaný herne aj gólovo. Obe mužstvá v tomto zápase prejavovali náznaky kombinačnej hry a myslím, že zápas bol pekným vyvrcholením turnaja v tejto vekovej kategórii. Napriek tesnej prehre 4:5 vo finále si všetci chlapci zaslúžia pochvalu za predvedený výkon.

Róbert Polakovič: Usporiadatelia okrem celkového vyhodnotenia turnaja, na ktorom sme obsadili druhé miesto, vyhlásili aj najlepšieho hráča v každom mužstve. U nás bol za najlepšieho hráča vyhlásený Šimon Polakovič.