10. kolo_MŽ_Žolík Malacky - ŠK Šenkvice

publikované 23.10.2015 (aktualizované 23.05.2016)

Žolík Malacky - ŠK Šenkvice

0                               0

Maťko

Juranová Dorotka, Dvorák Patrik, Poláček Martin

Šoka Lukáš, Hájnik Patrik "K", Tokár Matúš

Bariny Matúš, Baxa Michal

striedajúci: Setnický Adrián, Kubišta Ladislav

Asi najhorší výkon zo vsetkých, ktoré si pamätám. Začali sme síce solídne. No trvalo to prvých 5 minút. Dva rohy, nebezpečná strela, po ktorej chýbalo Matúškovi pár centy na dorazenie. No ptoom akoby uťal. Nedostupovali sme súpera a ten sa dostal na koňa. Zdvihol si sebavedomie a už bolo na ihrisku iba jedno mužstvo. Od debakla nás zachránil ligový výkon Maťa a Patrika Dvoráka. V defenzíve sa k nim pridal ešte Michal. Ostatní ostali hlboko za svojimi kvalitami a schopnosťami. Záloha, to naše najskúsenejšie, nefungovala vôbec. Prsty jednej ruky by mi stačili, aby som spočítal, koľkokrát si pristavili loptu, uvolnili sa a nahrali. Útok bol neškodný, i keď treba zobrať, že tam boli chlapci z prípravky. No matúško má rozhodne ďaleko naviac ako v zápase ukázal. Páčila sa mi bojovnosť Lukyho, no musí sa naučiť nahrať a uvedomiť si, že sám ihrisko neprejde. I keď v prvom polčase sa dostal do najväčšej šance, možno zápasu, keď sa rútil od polovice ihriska sám na brankára, no netrafil ani priestor brány. Druhý náznak strelenia gólu z našej strany bol až v druhom polčqse po hajňasovom potiahnutí po pravej strane, no z trmy vrmy sme vyťažili iba roh. A poslednú šancu, minútu pred koncom mal hajňas, keď odobral súperovmu obrancovi loptu, vnikol do pokutového územia, no zbrklo zakončil ľavou nohou. Mal čas si loptu prehodiť na silnejšiu pravú a zakončiť určite lepšie, možno i gólovo...trojbodovo.

Po predvedenej hre je vo mne obrovské sklamanie. Neukázali sme v podstate nič futbalové. Nakopávane, či odkopávané lopty z obrany do útoku, pričom sme úplne vynechávali zálohu boli a sú pre mňa nemilým prekvapením, pretože neviem kde to chlapci videli, kto ich to učí...

Opakujem sa už viackrát, treba sa vrátiť k hre po zemi, hlavne využívať kreativitu našich záložníkov a preniesť všetko čo trénujeme do zápasov.

18.10.2015,  (O) 12:00  (#) oblačno